Lancaster Audio Pulse | stereo IR loader
Lancaster Audio Pulse | stereo IR loader

Společnost Lancaster Audio se zabývá především prodejem zvuků. Jak to myslím? Prodává impulsní odezvy pro Kemper Profiler, nebo pro lecjaký IR loader.

Aby jim tento kšeft dával smysl, nabízí jeden zdařilý zdarma. Nemusím být detektiv, abych se hned na první pohled dozvěděl, že samotný plugin jede na enginu od Ignite Amps. Tedy se jedná o ekvivalent dalšího IR loaderu s názvem NadIR. Oba tyto IR loadery ale nabízí hned několik vychytávek. Kvalitu a (téměř) nulovou latenci beru jako samozřejmost.

Jelikož máme k dispozici stereo, můžeme si libovolně mezi oběma kanály zkoušet hýbat nejen poměry, ale také vzájemným fázovým posunem.

V základu hrajeme přes lancasterácký tovární zvuk. Po přepnutí na Ext IR už do zvuku načítáme vlastní IR. Krom klasického mono režimu si můžeme libovolně namíchat zvuk ze dvou impulsů do jedné mono stopy, nebo nechat obě strany odděleně a pouštět z jednoho vstupního signálu dva zvuky odděleně jako stereo. Toto nastavíme nahoře v okénku routing.

Kolečka high pass a low pass vám ořežou basy, resp. výšky. Nic, co by nezvládl dobře standardní ekvalizér. 

Delay vytváří možné vzájemné spoždění mezi oběma kanály. Z jednoduchého pluginu máme díky těmto možnostem poměrně silný nástroj na tvorbu kytarového zvuku.

Odkaz ke stažení


7. 5. 2021 | Štěpán Soukup | Pluginy